Kaukalopallon kesäsarja 2017

Osallistuvat joukkueet, sarjataulukko sekä otteluohjelma.

Joukkueet:

Diamond's (keltainen paita)
I.D.D.Q.D (valkoinen)
Kaljamahat (valkoinen / musta)
Kylähullut (vihreä)
LaVi (punainen/musta)
MuKi (musta/harmaa)
Team Ahma (punainen/valkoinen)
UPO (punaruskea)

JOUKKUE.....| O | V | T | H | MAALIERO | PISTEET|
UPO............| 6 | 5 | 0 | 0 |....50-23...|...12...|
Kylähullut....| 6 | 5 | 0 | 1 |...62-18.....|...10...|
I.D.D.Q.D.....| 6 | 4 | 0 | 2 |....46-32....|...8....|
Team Ahma...| 6 | 4 | 0 | 2 |....29-31....|...8...|
MuKi...........| 6 | 2 | 1 | 3 |....34-36...|...5....|
Diamonds.....| 6 | 1 | 1 | 4 |...25-39....|...3....|
Kaljamahat...| 6 | 1 | 0 | 5 |...23-47...|...2....|
LaVi...........| 6 | 0 | 0 | 6 |...18-59....|...0....|

Otteluohjelma:

Kierros 1:

Ma 5.6. klo 17.00 MuKi – UPO TULOS: 3-5
Ma 5.6. klo 18.00 Diamonds – Kylähullut TULOS: 2-10
Ma 12.6. klo 17.00 LaVi – Kaljamahat TULOS: 2-12
Ma 12.6. klo 18.00 Team Ahma – IDDQD TULOS: 2-9

Kierros 2:

Ma 19.6. klo 17.00 LaVi – Kylähullut TULOS: 2-14
Ma 19.6. klo 18.00 MuKi – Diamonds TULOS: 3-3
Ti 20.6. klo 18.30 Team Ahma – UPO TULOS: 3-8
Ti 20.6. klo 19.30 IDDQD – Kaljamahat TULOS: 8-2

Kierros 3:

Ti 27.6. klo 18.30 Kaljamahat – Kylähullut TULOS: 0-13
Ti 27.6. klo 19.30 Team Ahma – Diamonds TULOS: 3-1
To 29.6. klo 18.30 UPO – IDDQD TULOS: 12-4
To 29.6. klo 19.30 LaVi – MuKi TULOS 3-16

Kierros 4:

Ti 4.7. klo 18.30 IDDQD – Kylähullut TULOS: 3-10
Ti 4.7. klo 19.30 UPO – Diamonds TULOS: 8-6
To 6.7. klo 18.30 Kaljamahat – MuKi TULOS: 4-5
To 6.7. klo 19.30 Team Ahma – LaVi TULOS: 6-4

Kierros 5:

Ti 11.7. klo 18.30 Diamonds – IDDQD TULOS: 2-10
Ti 11.7. klo 19.30 Kaljamahat – Team Ahma TULOS: 3-8
To 13.7. klo 18.30 UPO – LaVi TULOS: 6-5
To 13.7. klo 19.30 Kylähullut – MuKi TULOS: 9-2

Kierros 6:

Ti 18.7. klo 18.30 IDDQD – MuKI TULOS: 12-5
Ti 18.7. klo 19.30 Diamonds – LaVi TULOS: 11-2
To 20.7. klo 18.30 Kylähullut – Team Ahma TULOS: 6-9
To 20.7. klo 19.30 UPO – Kaljamahat TULOS: 11-2

Kierros 7:

Ti 25.7. klo 18.30 IDDQD – LaVi
Ti 25.7. klo 19.30 Kylähullut – UPO
To 27.7. klo 18.30 Diamonds – Kaljamahat
To 27.7. klo 19.30 MuKi – Team Ahma

FINAALITURNAUS LAUANTAI 5.8.

Klo 12.00 Välierä 1 (runkosarjan 1 vs. runkosarjan 4)
Klo 13.00 Välierä 2 (runkosarjan 2 vs. runkosarjan 3)
Klo 14.00 Pronssiottelu
Klo 15.00 Finaali

Suunnittelu ja toteutus Mainostoimisto Mediakolmio